Naujienos

Logo

Tradicinė medžiotojų šventė 2023

2023-08-26 įvyko LMŽD tradicinė šventė. Į tradicinę medžiotojų šventę susirinko gausus būrys medžiotojų su šeimomis ir draugais. Medžiotojų būreliai demonstravo medžioklės trofėjus ir vaišino svečius kulinarijos šedevrais. Nors oras nelepino, tačiau šventėje netrūko geros nuotaikos, nuoširdžių pokalbių ir smagios veiklos.  

Logo

Ančių medžioklė

2023-08-15
Ančių medžioklė, kaip fenomenas, turi senas ir gilias tradicijas. Lietuvoje ši rūšis yra puoselėjama tik labai nedidelės dalies viso medžiotojų būrio atstovų. Tarpukario laikotarpiu smulkiųjų gyvūnų, tarp jų ir paukščių, medžioklė buvo itin populiari ir mėgstama. Žinomiausias to meto medžiotojas, labiausiai prisidėjęs prie kultūringos ir etiškos paukščių medžioklės, yra prof. Tadas Ivanauskas.
Rugpjūčio 15 d. Lygudų, Meškuičių ir Gruzdžių medžiotojų būreliai tradiciškai pradėjo vandens paukščių medžioklės sezoną.
MEDŽIOKLEI VALIO!!!
 

Logo

Laukinės gyvūnijos rūšys medžioklės metu

 

Lietuvoje medžioklės metu leidžiama medžioti įvairias rūšis laukinės gyvūnijos, kurios įtrauktos į medžioklės objektų sąrašą. Tai gali apimti šernus, stirnas, elnius, lynus, lūšis, vilkus ir kitas rūšis. Medžioklės tikslas yra išlaikyti tinkamą gyvūnijos populiacijos pusiausvyrą ir užtikrinti gamtos ekosistemų tvarumą. Medžioklės teisės ir ribojimai priklauso nuo konkrečių rūšių, jų populiacijos dydžio ir kitų veiksnių.

Medžioklės įstatymas https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.A92E17FDCD13/asr

Medžioklės taisyklės https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.308F43BA7D00/asr

 

 

 

Logo

Medžioklės saugumas ir etika Lietuvoje

 

Lietuvoje medžioklės metu yra didelis dėmesys saugumui ir etikai. Medžiotojai turi laikytis griežtų taisyklių ir nuostatų, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų ir pažeidimų. Tai apima teisėtų medžioklių zonų laikymąsi, tinkamą ginklų naudojimą ir medžiotojų sąveiką. Be to, medžioklės metu būtina elgtis etiškai, gerbti gamtą ir laukinę gyvūniją bei išlaikyti tinkamą elgesį su aplinkiniais. Medžioklės mokymai ir sertifikavimas taip pat yra svarbūs, siekiant užtikrinti medžioklės veiklos aukštą kokybę ir saugumą.

Kas treji metai (Asmenims, išlaikiusiems egzaminą iki 2020m. gegužės 12 d. – galioja 5 metus, po  2020m. gegužės 12 d. – 3 metus.) medžiotojų organizacijų, vienijančių medžiotojų klubus ir būrelius, valdymo organų sudarytos komisijos organizuoja medžiotojų saugaus elgesio medžioklėje žinių ir praktinių medžiojimo įgūdžių patikrinimą;

Saugaus elgesio medžioklėje žinių patikrinimas atliekamas testuojant raštu. Testų klausimų programa ir turinys atitinka Medžiotojų mokymų kursų ir stažuotės programos medžioklės saugumo ir pirmosios medicininės pagalbos temų turinį. Testo klausimus tvirtina ap...

Skaityti daugiau
Logo

Medžioklės istorija

Medžioklės aukso amžius (Medžioklė iki Lietuvos valstybės susiformavimo) Archeologiniai radiniai rodo, kad neolito laikotarpiu, t. y. 5-2 tūkstantmetyje prieš Kristų, medžioklė buvo dominuojantis dabartinės Lietuvos teritorijoje gyvenusių baltų genčių verslas ir maisto šaltinis. To meto archeologiniuose radiniuose laukinių gyvūnų kaulai sudaro daugiau kaip 90 proc. osteologinės medžiagos. Vėliau medžiojamų gyvūnų kaulų kiekis tolydžio mažėjo, o naminių gyvūnų – didėjo ir 200-300 m. po Kristaus gimimo medžiojamieji gyvūnai jau sudarė tik apie ketvirtadalį. Tačiau ir tai yra dar labai daug, juo labiau, kad prekybiniuose mainuose žvėrių kailiai tebeturėjo svarbiausią reikšmę. Taigi medžioklė buvo terpė, kurioje plito visa to meto materialinė bei dvasinė kultūra ir gyvensena. Tačiau konkrečiai šiuos teiginius paliudyti gali ne dokumentiniai šaltiniai, bet tik tautosaka, tautodailė, senoji baltų mitologija, religija ir ypač konkretūs archeologiniai radiniai. Įvairiose tautosakos ir tautodailės žanruose galima aptikti gana ryškių totemizmo ir animizmo bruožų, vėlių, dvasių ir dievų kultų pėdsakų, o žodinėje kūryboje – nedaug pakitusių mitų, kilusių medžioklės ir gamtos gėrybių rankiojimo laikais. Senaj...

Skaityti daugiau
© 2023 Gruzdžių medžiotojų būrelis